Категорії
Події

В Україні відкрили перше модульне містечко для переселенців

Насамперед модульного містечка для внутрішніх переселенців відкрили у Львові. Про це повідомляє Мінрегіон. Пише mc.today

Сьогодні тут уже почали розміщувати переселенців зі східних областей України, серед яких жінки, діти та люди похилого віку, які вимушено покинули свої будинки.

«Це модульне містечко – результат злагодженої роботи з нашими польськими партнерами, які надали його у дуже короткі терміни», – сказав міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.

Загалом у Львові запланували встановити три модульні містечка для понад тисячі переселенців. Інфраструктура одного такого розрахована на 350 осіб та містить житлові модулі, санітарні – туалет/душ, а також приміщення для їжі та інше. У місті є освітлення, опалення, необхідні меблі та обладнання.

Такий тип конструкцій став першим, який встановили в Україні. Він відповідає технічним вимогам, особливостям клімату та комфортний для тимчасового проживання будь-якої пори року.

Наступний етап співпраці з польськими партнерами передбачає встановлення містечок для 5 тис. осіб щомісяця.

«Ми розуміємо, що такий варіант розміщення людей – тимчасовий. Сьогодні уряд активно напрацьовує програми довгострокових варіантів вирішення житлових питань внутрішньо переміщених осіб та відновлення пошкодженого житлового фонду», – наголосив міністр.